سری کتاب های مشهور انگلیسی برای خواندن در زمان فراغت

سری کتاب های مشهور انگلیسی برای خواندن در زمان فراغت شامل مجموعه هایی از کتاب های ادبی، رمان، پلیسی و علمی تخی

توسط مدیر سایت در 6 تیر 1402

سری کتاب های مشهور انگلیسی برای خواندن در زمان فراغت شامل مجموعه هایی از کتاب های ادبی، رمان، پلیسی و علمی تخیلی می باشند که در سراسر جهان شناخته شده و مورد علاقه بسیاری از علاقمندان به کتاب خوانی قرار گرفته اند. این کتاب ها ترجمه شده و به صورت گسترده در بازارهای کتاب کشورمان نیز موجود می باشند.

از جمله مجموعه های مشهور این سری کتاب ها می توان به سری کتاب های هری پاتر، مجموعه کتاب های جنایی شرلوک هولمز، کتاب های پلیسی آگاتا کریستی و رمان های عاشقانه جین آستن اشاره کرد. کتاب های سری هری پاتر به نویسندگی جی. کی. رولینگ نوشته شده و در بین کودکان و نوجوانان بسیار محبوب هستند. این کتاب ها در مورد دنیای جادو و شعبده بازی هستند که داستان زندگی هری پاتر، پسری که در جهان جادو تبدیل به یکی از مطرح ترین و شناخته شده ترین شخصیت های این دنیا می شود، را روایت می کند.

کتاب های جنایی شرلوک هولمز نوشته آرتور کانویل قدیمی و محبوب هستند. در این سری کتاب ها، داستان‌هایی در مورد شرلوک هولمز و دوست صمیمی او، دکتر واطسون، که با حل پردازش های پیچیده و جذاب داستان های جنایی، از جمله سرقت، قمار، به قتل رساندن و ... مواجه می شوند، روایت می شوند.

در کتاب های پلیسی آگاتا کریستی، داستان های جنایی پیچیده و جذاب دنبال می شود. آگاتا کریستی، نویسنده مشهور انگلیسی، از دهه ۱۹۲۰ شروع به نوشتن داستان های پلیسی کرد که تا به امروز بازار خوانندگان علاقه مند به این ژانر را دارند.

در کتاب های رمان عاشقانه جین آستن، داستان عاشقانه یک زن جوان به نام الیزابت بنتلی، از زندگی در جامعه ارستقراطی انگلستان دوره رژنسی، روایت می شود. این کتاب ها با مضامین عاشقانه، روابط انسانی و مشکلاتی که از آن بدست می آید، جذابیت زیادی برای خواندن ایجاد می کنند.

در کل، سری کتاب های مشهور انگلیسی برای خواندن در زمان فراغت، با موضوعات متنوع و جذابی، از داستان های فانتزی تا رمان های عاشقانه، گزینه مناسبی برای خواندن و سرگرمی در وقت فراغت می باشد."1. دنباله داران (اثر جی.کی.روولینگ، خیال‌پروری، جوانان

روايت "دنباله داران" از آثار نويسنده مشهور جي.كي.روولينگ است كه در ژانر فانتزي و خيال‌پروري نوشته شده است. اين مجموعه خيالي، در سه جلد تحت عنوان "دنباله داران"، "افتادگان" و "نيروي تپه" به چاپ رسيده است.

دنباله داران شروع به روايت حكايتي دوست‌داشتني و پرجاذبه از نوجواناني به نام‌هاي ويل و هِنري مي‌کند. اين دو نوجوان به صورت اتفاقي با يکديگر آشنا مي‌شوند و درگير بازي ها و ماجراجويي هاي هيجان انگيزي مي‌شوند. در طول داستان، به دنباله دارانی که فقط نوجوانانی مثل ویل و هِنری داشتند، بارها پی خواهند برد.

اين کتاب حاوي عناصري از خيال‌پروري است که فراواني از شخصيت‌هاي جذاب، داستان‌هاي پيچيده و تخييلي، خلاقيت بي‌نهايت، تصاوير زيبا و توصيفات روان و قابل تصور است. با رقم خوردن غول ها، روياي سفر به دنيايي مجهول و کشف اسرار ناگفته، دنباله داران به بچه‌هاي خواننده خود بازي مي‌دهد تا آن ها را در جهاني پر از ماجراجويي‌ها و تحولات غيرمنتظرهءی پنجره کند.

به طور کلي، "دنباله داران" آثاري بسيار شگفت انگيز و جذاب در زمينه فانتزي و خيال‌پروري است که همه چيز براي تمامي خوانندگان را دارد. اين داستان مناسب براي کودکان و نوجواناني است که به دنبال جهان‌هاي تخيلي و هیجان انگیز هستند."ماجراجویی های شرلوک هلمز (استنباط، جنایی، معمایی

ماجراجویی‌های شرلوک هلمز، سریالی تلویزیونی است که در انگلستان تولید شده و با موفقیت‌های بسیاری بازخورد های بسیار مثبتی را در بین مخاطبان پیدا نموده است. شخصیت اصلی سریال، شرلوک هلمز، یک بازجوی خصوصی با استعداد بالا و شعور فوق العاده بوده که با دقت بالا، استنباط خلاقانه برای بررسی گذشته و اتفاقات آخرین دقیقه به کار می‌گیرد تا جنایت هایی که هیچ کدام دیگر با آن ها مواجه نمی‌شوند را حل کند.

با توجه به نیاز به دقت بالا و استنباط قوی، شرلوک هلمز به همراه همکار خود دکتر واتسون در مواجهه با جرائم جنایی مختلف قرار می‌گیرد. در این حین بستری بسیار پویا برای تعاملات این دو شخصیت بوجود می‌آید که بهترین نتیجه را برای انجام وظایفشان دارد.

در این سریال، اکثر مواجهه‌های شرلوک هلمز، به دلیل تناقضاتی که در خود دارند، از بین رفته‌اند. ایشان همیشه با اتفاقاتی مسیر خود به سمت پایان را پیش می‌گردانند، و مخاطبان همیشه با یک سری اتفاقات غیر منتظره در آخرین لحظات خود مواجه می‌شوند.

در طول سریال، شرلوک هلمز به شدت به مسائل استنباطی تمایل دارد و برای حل معماهای و نقشه های پیچیده و پرماجرا، از قدرت استنباط دردناک خود استفاده می کند. همچنین، ایشان بسیار شعور و با استعداد بوده و دکتر واتسون همیشه در تلاش است تا با این شخصیت اصلی همراه شود تا برجسته ترین چالش های جنایی را محقق کند. به طور خلاصه، ماجراجویی های شرلوک هولمز برای علاقه‌مندان به معماها و تحلیل جنایت از تماشای بسیار لذت بخشی نیز برخوردار است."1. ایوانه (رمان تاریخی

رمان تاریخی "ایوانه" اثر عبدالحسین زرین کوب است که در سال ۱۳۸۱ منتشر شد. این رمان در دورۀ صفویه و دربار شاه عباس نخست روایت می‌شود و به تصویر کشیدن زندگی واقعی شاهزاده‌ای به نام هوشنگ است که در دوران مرگبار رقیبان بی‌رحم خود با ظلم و ستم مواجه شده است.

در این رمان، شخصیت هوشنگ به عنوان شاهزاده‌ای سبک زندگی خود را تغییر می‌دهد و به عنوان پیراهن سخت و اوفاقی پایه نظام سلطنتی در آمده و با همه مردم آبادان، از تبعیض میان آنان جلوگیری کرده و به دستور شاه تلاش می‌کند که شهرستان را به بهشتی قرار دهد. داستان "ایوانه" با داستان عاشقانه بین شاهزاده هوشنگ و زن جوانی به نام ایوانه شروع می‌شود که در خانوادۀ ایشان خدمت می‌کند و با هوشنگ آشنا می‌شود.

از دیگر شخصیت‌های مهم این رمان می‌توان به شخصیت شاه عباس، دارالملک، شهریار، مهرانفر، شهرام رستم بیگ، جواد و لیلا و... اشاره کرد. "ایوانه" به نوعی جایزه‌گیری نیز داشته و از این رمان با دریافت جایزه ادبی شطرنجای که برگزار شد، قامتی شامخ برجای گذاشت. این رمان تاریخی با بیان زیبای زبان، عرصه داستان‌های تاریخی ایران را تجدید و بازتاب داده است."1. سفر به دنیای تخیلات (fantasy novels

سفر به دنیای تخیلات یعنی وارد شدن به دنیایی که از ذهن نویسنده ساخته شده و نیاز به واقعیت واقعی ندارد. دنیای تخیلات معمولا شامل اجسام و موجودات غیر واقعی است که در طبیعت واقعی وجود ندارند.

روايات تخيّلي يا داستانهاي فانتزي به آن شايستگي مي‌دهند که فردی را به سرزمينی دورافتاده احتمالا در یک دوره زمانی فراتر از زمان جاری،‏ هدایت کند تا بتواند در دنیایی که تماما با تخیل و فانتزی نویسنده ساخته شده، هیجان و لذت ببرد. این دنیا شامل مفاهیم غیر واقعی و پرخیال و اغلب با هیجان، ترس و عاشقانه ترکیب شده است.

داستان‌های فنتزی معمولاً از نگاه شخصیت‌هایی روایت می‌شود که به دنبال دستیابی به هدف خود هستند، مثلاً غلبه بر شیاطین، نجات دنیا از نابودی، یافتن گنج، شکست دشمنان و غیره. در هر داستانی، جبهه نبرد بین خیر و شر نقشی کلیدی ایفا می‌کند.

در کتاب های فنتزی انواع موجوداتی مانند خود شمعدانی ها، پری ها، جن، هیولا ها، دهکده شناس ها، کارآگاه ها و ... به تصویر کشیده شده‌اند. این موجودات از پارادایم‌های نویسنده خارج شده و با وجود ترسناک بودن آن‌ها، هیجان کننده هم هستند.

داستان‌های فانتزی یکی از روش‌هایی هستند که افراد می‌توانند با خلاقیت خود، وارد دنیایی فانتزی شوند و با نوید داستان موفق شوند.而ون با همین الهامات یا شخصیت‌های تخیلی خود، ما می‌توانیم دنیای تخیلات جدیدی را برای خود آفریده و در آن سفر کنیم. علی رغم شرایط سخت و دشوار در داستان‌های فانتزی، شخصیت‌های داستان معمولا برنده می شوند و به همین دلیل فرشته‌های فانتزی، تصاویر بهتری در ذهن ما به جا میگذارند."1. سری کتاب های هری پاتر (جادوگر، شعله آتش، هری پاتر، دستیار آزکابان

هری پاتر یکی از محبوب ترین سری های کتاب برای دانش آموزان جوان است. چهار کتاب اول این سری شامل جادوگر، شعله آتش، هری پاتر و دستیار آزکابان هستند که توسط نویسنده بری جی. کی. رولینگ نوشته شده اند. همه کتاب های این سری در دنیای جادویی و ماوراء الطبیعه اتفاق می افتند.

در کتاب جادوگر، هری پاتر به دنبال خانواده اش است که در یک تصادف ناگوار به قتل رسیده اند. او در خانه ی اخوتش، جادوگر خفاش، زندگی می کند تا اینکه از مدرسه ی جادویی هاگوارتز دعوت می شود.

در کتاب شعله آتش، هری پاتر در یک رقابت جادویی شرکت می کند به نام کتمن گاه و جشن گرفتن با دوستان جدیدش و در نهایت مواجهه با بزرگترین تهدیدی که تاکنون با آن مواجه شده است: ولدمورت.

در هری پاتر و حجره راز، دانش آموزان ها در مدرسه هاگوارتز با دزدیده شدن روزنامه دیوانگان و حمله ی یک موجود مرموز، با هیجاناتی مواجه می شوند که برای آشکار شدن باید حجره ی راز در مدرسه باز شود.

در دستیار آزکابان، هری پاتر مطابق روال سال های پیش از آموزش خود برای کشف جبهه های جدیدی حول مدرسه جادویی جستجو می کند. او در این کتاب با دوستان جدید آشنا می شود و با فراری یک دزد از زندان، مواجهه می کند.

در کل، سری کتاب های هری پاتر کتاب هایی پر از راز و معما هستند که با استفاده از شخصیت های جذاب و تاریک، خوانندگان را به دنیای سحر و جادو می کشاند و آنها را در یک سفر پر هیجان با هری پاتر قرار می دهد.


خرید کتاب انگلیسی

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن